Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
1.
***
trimis de OVIDIU (22 dec 2010, 17:01:04
Au venit sărbătorile,ameţite,p La ţară nu mai guiţă nici un godac La televizor se uită la mine chiorîş Unu’ în rol de preşedinte de cerdac
Românul se roagă tăcut şi neîncrezător: Doamne,dă’mi putere,şi bani şi sănătate Anul a’nceput cu urări la televizor Şi se termină cu urlete,e peste poate
Azi a sucombat până şi speranţa Speranţa că blestemul pecinginii portocalii Nu v-a mai merge mult pe contrasens.dar Ne’a asasinat optimismul,ne scurtează viaţa FIE’I ŢĂRÂNA UŞOARĂ ASTE’I ROMÂNII !!!
Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.
(22 dec 2010, 17:01:04
La ţară nu mai guiţă nici un godac
La televizor se uită la mine chiorîş
Unu’ în rol de preşedinte de cerdac
Românul se roagă tăcut şi neîncrezător:
Doamne,dă’mi putere,şi bani şi sănătate
Anul a’nceput cu urări la televizor
Şi se termină cu urlete,e peste poate
Azi a sucombat până şi speranţa
Speranţa că blestemul pecinginii portocalii
Nu v-a mai merge mult pe contrasens.dar
Ne’a asasinat optimismul,ne scurtează viaţa
FIE’I ŢĂRÂNA UŞOARĂ ASTE’I ROMÂNII !!!