|
|
|
|

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
![]() |
Ne place să ne ,,regăsim’’... de Crăciun Familiile se reunesc(mai mult sau mai puţin) Facem pomul,punem pe masă ce’i mai bun Şi ne’nnecăm în vin (să uităm de venin) Visăm că lopătăm spre un viitor strălucitor Şi(de Crăciun)visele au conturul mai pronunţat Ni se pare că putem face(totul) mai uşor Dar suferinţa retrogradează orgoliile,n’ai aflat ? Etnosul nostru extrovertit merge cu colinda Peste tot ... numai în inima sa, nu Dar realitatea(din păcate)îţi pune’n faţă oglinda Şi ,dacă te trezeşti din beţie..îţi strici crăciunu’. |
![]() |
Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.

Supă de sfeclă roşie cu hrean
4 porţii - 20 minute 600g sfeclă roşie în oţet300ml smântână2 linguri hrean proaspăt răzuit1 lingură făină1 linguriţă zahăr± sare, piper Se strecoară sfecla şi se taie în fâşii subţiri. Zeama rămasă se... Citeşte
(15 dec 2010, 12:29:08