Toate secţiile Muzeului Bucovinei vor fi deschise vizitării gratuite duminică, 15 ianuarie.
Directorul general Constantin Emil Ursu anunţă că toţi vizitatorii au acces în locaţiile instituţiei muzeale sucevene, de Ziua Culturii Naţionale, fără să plătească biletul de intrare.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 13 Ianuarie 2012.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.