Noul ministru al Finanţelor Publice, Bogdan Drăgoi, este o persoană creativă şi onestă, un prieten vechi şi reprezintă exact imaginea pe care România o poate scoate în exterior în aceste momente, a declarat premierul Mihai Răzvan Ungureanu.
"Bogdan e creativ, e onest şi este exact faţa pe care o Românie aflată în diferite probleme poate s-o arate cu succes în exterior", a spus Ungureanu la predarea de mandat de la Ministerul Finanţelor.
Premierul a adăugat că meritele incontestabile ale fostului secretar de stat în gestionarea problemelor din ultimii trei ani îl califică pentru postul de ministru al Finanţelor Publice.
"Mă bucur pentru Bogdan, de care mă leagă o veche amiciţie, care nu s-a consumat doar în domeniul finanţelor, şi de la care am avut de învăţat. Bogdan este un om care a învăţat să lucreze în echipă, n-a plecat niciodată singur la bătaie", a mai spus Ungureanu.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 10 Februarie 2012.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.