Monitorul de Suceava

Un plic cu 2500 de lei, furat din casa unei bătrâne

 

O bătrână din municipiul Bucureşti, însă cu reşedinţa în comuna Suceviţa, a reclamat zilele trecute că din locuinţă i-a fost furat un plic cu bani.

Furtul, susţine păgubita, Stela T., în vârstă de 75 de ani, s-a petrecut în perioada 19-21 iulie a.c., interval în care septuagenara a fost plecată de acasă.

Hoţii, au stabilit poliţiştii, au intrat în casă, prin forţarea geamului unui dormitor, iar în plicul furat s-ar fi aflat, potrivit declaraţiilor victimei, 2500 de lei.

„ Cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat, în vederea identificării autorilor şi recuperării prejudiciului”, se precizează într-un comunicat al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava. 



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 22 Iulie 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.