Un Matiz a plonjat de pe carosabil, pe serpentinele Sucevei
Florin PAIU
Doi tineri care se deplasau cu un autoturism Matiz au fost răniţi în urma unui accident rutier produs joi dimineaţă pe serpentinele Sucevei. Şoferul cobora dinspre Zamca şi, în zona hăului cu graffiti, a ieşit în afara drumului. Pasagerii au avut mare noroc, în ciuda diferenţei mari de nivel autoturismul rămânând pe roţi. Echipajul de descarcerare al pompierilor de la Detaşamentul Suceava, ajuns la faţa locului, a intervenit pentru a-l scoate din maşină pe unul dintre tineri, care era încarcerat. „Persoana a fost extrasă din maşină, i s-a acordat primul ajutor, după care a fost transportată la Spitalul Judeţean Suceava”, a precizat plutonierul adjutant Alin Găleată, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Suceava. El a precizat că în urma accidentului au fost răniţi doi tineri, unul în vârstă de 18 ani şi unul de 26 de ani.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 15 Octombrie 2014.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.