Monitorul de Suceava Tenis de câmp

Trofeul „Cetatea de Scaun” și-a desemnat câștigătorii

Gabriel TODERAŞCU

În organizarea Clubului Select, zilele trecute s-a desfășurat la Suceava cea de-a XXII-a ediție a tradiționalului turneu de tenis de câmp pentru seniori Trofeul „Cetatea de Scaun”, competiție aflată în calendarul federației naționale.

Concursul categoriei de vârstă +55 de ani s-a încheiat cu victoria dorneanului Cezar Ioja, care i-a devansat în clasament pe Stelică Airinei (Târgu Neamț) și Vasile Ungurean (Suceava).

La +60 de ani câștig de cauză a avut Mircea Olaru, de la Sănătatea Botoșani, podiumul fiind completat de sucevenii Viorel Negru și Costel Chelariu.

Un alt sucevean, Ovidiu Busuioc, a devenit campionul categoriei +65 de ani, devansându-i în ierarhie pe Nicolai Iliuț (Rădăuți) și Ilie Țebrean (Câmpulung Moldovenesc), în vreme ce întrecerea categoriei +70 s-a terminat cu succesul botoșăneanului Ioan Sălăvăstru. Pe locurile următoare s-au poziționat Ioan Budeanu (Iași) și Constantin Chetraru (Sucevița).



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 15 Mai 2025.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.