Monitorul de Suceava

Trei inculpaţi din dosarul lui Oprescu cer acord de recunoaştere a vinovăţiei/ Oprescu: "Să fie sănătoşi. Nu o să recunosc niciodată acuzaţiile astea"

Mediafax.ro

Trei dintre inculpaţii din dosarul lui Sorin Oprescu, printre care şi fostul şef al Administraţiei Cimitirelor, au cerut acord de recunoaştere a vinovăţiei miercuri la primul termen al procesului în care fostul edil este acuzat de luare de mită, Oprescu spunând însă că este nevinovat, scrie Mediafax."Să fie sănătoşi. Nu o să recunosc niciodată acuzaţiile astea pentru că nu sunt adevărate. Poziţia asta am avut-o de la început, am avut-o în toate instanţele la care m-am prezentat şi m-au întrebat şi înţeleg să mă lupt aşa cum spuneam, pentru adevăr. Întâi să aud şi eu mărturiile lor. Foştii apropiaţi ai mei sunt consideraţi în rechizitoriu. Nu sunt apropiaţi şi nu am făcut acolo o gaşcă care să se ţină de prostii", a spus Sorin Oprescu la ieşirea de la proces.


Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 08 Iunie 2016.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.