Monitorul de Suceava

Tăriceanu: Un bărbat de stat responsabil ar fi semnat numirea Noricăi Nicolai ca ministru

Preşedinţia nu a formulat niciun argument legal pentru a se renunţa la nominalizarea Noricări Nicolai, iar un bărbat de stat responsabil ar fi semnat decretul de numire a acesteia în funcţia de ministru, a declarat premierul Călin Popescu Tăriceanu.
 
  "Am aşteptat patru săptămâni un argument legal pentru refuzul de a o accepta pe Norica Nicolai", a spus Tăriceanu.

El a arătat că preşedintele este conştient de faptul că nu are niciun argument solid pentru e refuza să semneze decretul de numire a Noricăi Nicolai în funcţia de ministru al Justiţiei.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 10 Ianuarie 2008.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.