Fotbal Club Cetatea
Gabriel TODERASCU
Sâmbătă seară a ajuns în cantonamentul Cetăţii de la Poiana Negri şi fotbalistul Vlad Cozma. În vârstă de 18 ani, Cozma este fălticenean de origine şi a evoluat în urmă cu doi ani pentru juniorii Cetăţii, sub comanda lui Silviu Stănescu. La începutul sezonului trecut s-a transferat la Juventus Fălticeni, iar evoluţiile bune avute în tricoul formaţiei antrenate pe atunci de Ovidiu Murariu, Bogdan Grosu şi Marius Lup l-au propulsat până la lotul naţional de juniori. După desfiinţarea grupării fălticenene în vara anului trecut, Cozma a semnat pentru Ştiinţa Bacău. Însă nici aici nu a apucat să stea prea mult, pentru că formaţia patronată de Iulian Capeti şi-a anunţat în urmă cu două săptămâni retragerea din campionatul ligii secunde din motive financiare.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 02 Februarie 2009.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.