Monitorul de Suceava În weekend

Suceveni cu toxiinfecţie alimentară, după ce au mâncat la o nuntă

Cristina RUSU

Două persoane din municipiul Suceava, soţ şi soţie, de 58 şi respectiv 57 de ani, au fost internate în spital după ce au participat la o nuntă într-o localitate din Neamţ şi au făcut toxiinfecţie alimentară.
Cei doi s-au îmbolnăvit sâmbătă şi au primit primul ajutor la o unitate spitalicească din judeţul vecin.
După ce au fost stabilizaţi de medicii din Neamţ, cei doi soţi s-au reîntors la Suceava şi s-au internat în secţia de Boli Infecţioase a Spitalului Judeţean de Urgenţă, de unde au fost externaţi în cursul zilei de ieri.
 



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 10 Iunie 2009.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.