Monitorul de Suceava Accident

S-a izbit într-o cutie de gaz, în timp ce închidea uşa maşinii

Florin PAIU

O şoferiţă a ajuns cu maşina în cutia de gaz metan a unei gospodării după ce s-a aplecat să închidă portiera maşinii pe care o conducea. Evenimentul rutier s-a petrecut ieri după-amiază, în jurul orei 15.00, pe strada Mihail Kogălniceanu din municipiul Suceava, în zona Serpentinelor.  

Femeia, aflată la volanul unui VW Polo, s-a trezit cu una dintre portiere deschise, în timp ce se afla în curbă, şi s-a aplecat să o închidă, moment în care a scăpat volanul de sub control. A ieşit în afara drumului şi s-a izbit în cutia de gaz metan, avariind-o.

În urma incidentului, circulaţia din zonă s-a desfăşurat pe o bandă de mers timp de câteva zeci de minute, un echipaj E.ON Gaz intervenind pentru a remedia avaria, după ce în prealabil pompierii au asigurat zona.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 15 Septembrie 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.