În noapte
Sergiu RUSU
Un tânăr în vârstă de 18 ani s-a oprit în miez de noapte cu maşina tocmai în gardul din beton al staţiei E.ON 110.
Potrivit poliţiei, incidentul a avut loc în noaptea de sâmbătă spre duminică, la ieşirea din municipiul Suceava, pe DN 2.
Şoferul, Lucian M., din municipiul Suceava, a scăpat volanul de sub control într-o curbă la stânga, din cauza vitezei, şi a intrat direct în gardul de beton al staţiei E.ON.
Din fericire, tânărul a scăpat doar cu câteva leziuni uşoare. Lucian M. a fost pus să sufle în alcooltest, iar aparatul poliţiştilor de la Circulaţie a indicat că tânărul nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 20 Iunie 2011.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.