Monitorul de Suceava

„România pitorească”, la Kiev

 

Asociaţia Artiştilor Fotografi din România (AAFR) deschide, pe data de 7 decembrie a.c., la ora 16:00, la Centrul „Coridorul Art” din Kiev (Ucraina), expoziţia de fotografie cu genericul „România pitorească”.

Expoziţia, realizată în cadrul relaţiilor de colaborare dintre AAFR şi Uniunea Naţională a Artiştilor Fotografi din Ucraina (NSFHU), survine expoziţiei organizate în luna noiembrie a.c. de fotografii ucraineni la sediul Camerei de Comerţ şi Industrie din România.

Expoziţia de la Kiev etalează şi imagini surprinse de artiştii fotografi bucovineni Marius Vasiliu (Gura Humorului) şi Victor T. Rusu (Suceava).

 



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 06 Decembrie 2011.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.