Clubul stelist riscă totuşi suspendarea în şedinţele următoare ale Comisiei de Disciplină, ca urmare a incidentelor de la partida cu FC Timişoara, din etapa a XV-a a Ligii I.
După intrarea suporterilor în stadion, înaintea şi în timpul desfăşurării meciului Rapid - Steaua au fost aprinse torţe şi petarde de către suporterii ambelor echipe şi au fost afişate bannere care aveau mesaje cu conţinut obscen. De asemenea, suporterii stelişti au aruncat mai multe petarde la tribuna 0, unde se aflau susţinători rapidişti.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 19 Noiembrie 2008.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.