Monitorul de Suceava

Președintele CJ Suceava, Gheorghe Șoldan: „Meciul de retragere al lui Dorin Goian a fost o adevărată sărbătoare a fotbalului”

Dana HUMOREANU

 

Meciul de retragere al fotbalistului Dorin Goian, care a avut loc marți seara, pe stadionul Areni, este considerat de președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Șoldan, „o adevărată sărbătoare a fotbalului”, atât prin spectacolul oferit de vedetele fotbalului, cât și prin numărul mare de spectatori prezenți în tribune.

Șoldan a declarat, miercuri, că a fost „o după-amiază plină de emoție pe stadionul Areni” și că a fost o bucurie „să vezi din nou tribunele pline și atmosfera de altădată revenind la Suceava”.

Președintele Consiliului Județean Suceava consideră că meciul de retragere al lui Dorin Goian a fost „un moment special pentru un sportiv exemplar, cu un caracter puternic și o carieră impresionantă”, pentru un sucevean „care ne-a făcut mândri pe toți”.

„Am fost prezent la acest eveniment alături de colegi și prieteni. Am premiat foste glorii ale fotbalului sucevean și am avut parte de o după-amiază de neuitat, în care fotbalul ne-a adunat din nou. Dorin a meritat cu prisosință acest meci de retragere, iar eu mă bucur pentru sprijinul oferit de Consiliul Județean Suceava, mai cu seamă că evenimentul a avut un caracter strict umanitar. A fost un cadou nu doar pentru Dorin, ci și pentru toți sucevenii iubitori de fotbal”, a afirmat Gheorghe Șoldan.

De asemenea, acesta a spus că își dorește ca Suceava să aibă din nou o echipă puternică, „care să ne aducă iar, în număr tot mai mare, la stadion”.

 



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 25 Iunie 2025.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.