Monitorul de Suceava „Dans” cu poliţia

Patru tineri, arestaţi pentru scandaluri şi bătăi la discotecă

Sergiu RUSU

Patru tineri din comuna Dărmăneşti au fost arestaţi preventiv, la sfârşitul săptămânii trecute, fiind acuzaţi că au provocat numeroase scandaluri şi bătăi la un bar şi o discotecă din satul Măriţei.

Cei patru, Gheorghe Daniliuc (20 de ani), Marian Cozubaş (19 ani), Ioan Cuşnir (23 de ani) şi Dumitru Vasileniuc (21 de ani), au primit mandat de arestare preventivă pentru cel puţin 29 de zile, pentru săvârşirea infracţiunilor de ultraj contra bunelor moravuri şi vătămare corporală.

Lucrătorii Biroului Poliţiei Rurale din cadrul Poliţiei municipiului Suceava au cerut arestarea preventivă a celor patru, după ce, se arată într-un comunicat al anchetatorilor, tinerii din Dărmăneşti au bătut cu parii trei persoane şi au făcut scandaluri, unul după altul, în barul şi discoteca de la Măriţei, distrugând şi mai multe bunuri.

„În baza mandatelor de arestarea preventivă, suspecţii au fost introduşi în arestul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava”, a declarat, ieri, purtătorul de cuvânt al poliţiei, inspectorul principal Gabriel Panţiru.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 21 Iunie 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.