Reacţie
Tudor IONESCU
Prim-vicepreşedintele Organizaţiei Judeţene Suceava a PD-L, senatorul Orest Onofrei, a catalogat mitingul organizat sâmbătă de social-democraţii suceveni ca fiind „o acţiune politică speculată sindical”. În opinia democrat-liberalului,
„
El crede că protestul social-democraţilor suceveni se înscrie „în trend-ul pe care din păcate Cătălin Nechifor încearcă să-l consacre, adică să ducă lucrurile în derizoriu, penibil şi pamflet”. „Sigur că putem comenta de ce găleţile erau goale. După ce au condus ţara aproape 20 de ani şi au furat tot ce se putea fura şi au vândut tot ce se putea vinde de la resurse naturale, bănci, Petrom, terenuri, păduri, este lesne de înţeles că azi nu prea ai ce pune într-o găleată. După tot ce au furat
Onofrei a criticat gestul social-democraţilor suceveni „care ţine de stilul lui Nechifor” de a da telefoane de la partid parlamentarilor pentru a le cere să nu voteze moţiunea de cenzură, arătând că în unele situaţii
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 14 Iunie 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.