Monitorul de Suceava Imprudenţă în trafic

O mamă şi fiul ei, accidentaţi după un accident rutier

 

O femeie în vârstă de 30 de ani şi fiul ei în vârstă de trei ani au fost accidentaţi după un accident rutier apărut pe fondul neglijenţei ambilor şoferi implicaţi. Evenimentul rutier s-a petrecut joi, în jurul orei 12.00, pe DN 17, în apropiere de oraşul Gura Humorului.

Poliţiştii care au făcut cercetări la faţa locului au stabilit că Alexandru P., în vârstă de 46 de ani, din municipiul Câmpulung Moldovenesc, aflat la volanul unui autoturism VW, s-a angajat neregulamentar în depăşirea unei coloane de autovehicule, izbind la un moment dat o autoutilitară DAF, condusă pe acelaşi sens de mers de Liviu Cătălin H., în vârstă de 46 de ani, din municipiul Suceava. Poliţia precizează că şoferul din Suceava a făcut un viraj pentru a intra pe un drum judeţean fără a se asigura, moment în care a intrat în coliziune cu maşina aflată în depăşire.

Alina Georgeta L., în vârstă de 30 de ani, pasageră în autoturism, împreună cu fiul ei de trei ani, au ajuns la spital, însă nu au leziuni grave.

Cei doi şoferi au fost verificaţi cu alcooltestul, rezultatul fiind 0, după care li s-au recoltat probe biologice.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 06 Februarie 2009.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.