Monitorul de Suceava Oportunităţi

O delegaţie diplomatică a Ambasadei Marii Britanii, în vizită de lucru la Suceava

Cosmin ROMEGA

Delegaţia diplomatică a Ambasadei Marii Britanii, condusă de vice-ambasadorul Esther Blythe, se va afla astăzi în Suceava, într-o vizită de lucru.

Reprezentanţii Marii Britanii se vor întâlni cu conducerea administraţiei locale şi judeţene, pentru a evolua oportunităţile de investiţii în municipiul Suceava şi în judeţ.

Primarul Sucevei, Ion Lungu, care va întâmpina delegaţia Marii Britanii în această dimineaţă, la 09.30, a spus că îi va prezenta vice-ambasadorului o serie de oportunităţi de investiţii.

“Trebuie să beneficiem de efectele noii legi, a parteneriatului public-privat”, a declarat Lungu.

Anul acesta, vice-ambasadorul Esther Blythe a mai efectuat o vizită diplomatică de acest gen în judeţul Bacău.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 06 Martie 2012.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.