Monitorul de Suceava

Monica Niculescu s-a calificat în turul doi la Wimbledon

 

Jucătoarea română Monica Niculescu s-a calificat, marţi, în turul doi la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului, informează site-ul oficial al competiţiei.
  Niculescu a învins-o, în runda inaugurală, cu scorul 1-6, 6-3, 6-4, pe Magdalena Rybarikova (Slovacia), într-un meci început luni şi întrerupt în setul decisiv din cauza întunericului.

În turul doi, Monica Niculescu o va întâlni pe Agnes Szavay (Ungaria), cap de serie numărul 15, care a trecut, cu scorul de 6-1, 6-3, de Tathiana Garbin (Italia).



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 24 Iunie 2008.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.