Sandrinio NEAGU
Un microbuz care figura ca furat din Austria a fost găsit de polițiștii de frontieră la Vicovu de Sus.
Descoperirea a fost făcută în cursul zilei de miercuri, 18 iunie, ca urmare a unei acțiuni a polițiștilor de frontieră de la Sectorul Poliției de Frontieră Vicovu de Sus, în colaborare cu colegii de la Serviciile Teritoriale ale Poliției de Frontieră Suceava și Bihor.
Autovehiculul a fost dat ca furat de autoritățile din Austria cu două zile înainte de a fi găsit.
Microbuzul, în valoare de 25.000 de lei, a fost indisponibilizat la sediul instituției, în vederea continuării cercetărilor, iar persoana la care a fost găsit s-a ales cu dosar penal pentru infracțiunea de tăinuire.


Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 20 Iunie 2025.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.