În căutarea hoţilor
Sergiu RUSU
Un bărbat în vârstă de 63 de ani a reclamat luni după-amiază, în jurul orei 14:00, că maşina personală, un VW Bora, i-a fost furat de pe raza municipiului Câmpulung Moldovenesc.
Adrian S., din comuna Vatra Moldoviţei, le-a spus poliţiştilor că a venit la Câmpulung Moldovenesc, luni dimineaţă, în jurul orei 10:00, şi şi-a lăsat maşina în parcarea de lângă primăria din localitate.
Şi-a rezolvat mai multe treburi prin oraş, iar în jurul orei 13:30, când s-a întors la autoturism, a observat că acesta dispăruse.
Reclamantul le-a spus poliţiştilor că maşina era încuiată, iar cheile şi certificatul au rămas asupra sa.
De asemenea, Adrian S. a declarat că în VW Bora avea sumele de 250 de lei şi 100 de dolari SUA.
„S-au dispus măsuri specifice în vederea găsirii autoturismului, acesta fiind dat în urmărire”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 29 Septembrie 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.