Monitorul de Suceava La Vicovu de Sus

Maşină de poliţie, tamponată de o şoferiţă imprudentă

Sergiu RUSU

O maşină a poliţiei oraşului Vicovu de Sus a fost avariată în urma unei tamponări provocate de o şoferiţă imprudentă.

Evenimentul s-a petrecut la mijlocul săptămânii trecute, iar potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava, vina aparţine în exclusivitate conducătoarei auto.

Miercuri seară, în jurul orei 21.00, un echipaj de poliţie se deplasa cu maşina de serviciu pe raza oraşului Vicovu de Sus, iar la un moment dat a efectuat o depăşire.

În acel moment, de pe o stradă laterală a ieşit un autoturism condus de o tânără din localitate, care, fără să semnalizeze şi să acorde prioritate, a intrat în drumul principal, acroşând autospeciala de poliţie.

Din fericire nu au fost victime, însă ambele autoturisme au suferit avarii.

„Ambii conducători auto au fost testaţi cu etilotestul, rezultatul fiind negativ, iar conducătoarea auto a primit un avertisment şi i s-a suspendat permisul de conducere pe o perioadă de 60 de zile”, a precizat ieri purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 29 Septembrie 2014.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.