Monitorul de Suceava

Jorge Lorenzo a câştigat Grand Prix-ul Marii Britanii la MotoGP

 

Pilotul spaniol Jorge Lorenzo (Yamaha) a câştigat Marele Premiu al Marii Britanii la MotoGP, disputat, ieri, pe circuitul de la Silverstone, informează AFP.

Jorge Lorenzo (Yamaha) a fost urmat de italianul Andrea Dovizioso (Honda) şi de americanul Ben Spies (Yamaha).



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 21 Iunie 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.