Monitorul de Suceava Declaraţie

Ghervan: „Meciul de la Suceava va fi decisiv”

Marius SUIU

După victoria obţinută de elevii săi în faţa Reşiţei, antrenorul Petru Ghervan s-a arătat foarte bucuros atât de acest succes. „Am reuşit să realizăm ceea ce ne-am propus de la Suceava, adică să rămânem în joc şi astfel meciul de la Suceava este decisiv. Dacă vom reuşi să jucăm şi acasă aşa cum am făcut-o la Reşiţa, mai ales în prima repriză, cred că putem câştiga primul nostru trofeu european. Am avut şi doi portari în formă, care ne-au ajutat prin evoluţiile lor să rămânem în avantaj chiar şi în momente dificile. Vreau să mulţumesc şi suporterilor prezenţi în sală, cei care ne-au ajutat foarte mult, majoritatea dintre ei susţinându-ne şi în Austria sau Elveţia”, a declarat antrenorul Petru Ghervan. Referitor la arbitraj, tehnicianul sucevean a menţionat că această victorie nu-i permite să mai reproşeze ceva.


Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 25 Mai 2009.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.