Monitorul de Suceava În liceu

Florin Piersic Jr. scria romane despre profesori

"

Actorul Florin Piersic Jr. a mărturisit, la Pro FM, că latura sa artistică a început să intre în funcţiune încă de când era adolescent, informează un comunicat al radioului.

"În liceu făcusem un roman cu benzi desenate, în care apăreau toţi profesorii".

Florin s-a gândit să nu renunţe la capodopera creată în liceu: "M-am gândit să public romanul meu. Încă îl mai am, pe foi îngălbenite".

"


Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 19 Octombrie 2007.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.