În liceu
Actorul Florin Piersic Jr. a mărturisit, la Pro FM, că latura sa artistică a început să intre în funcţiune încă de când era adolescent, informează un comunicat al radioului.
"În liceu făcusem un roman cu benzi desenate, în care apăreau toţi profesorii".
Florin s-a gândit să nu renunţe la capodopera creată în liceu: "M-am gândit să public romanul meu. Încă îl mai am, pe foi îngălbenite".
"Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 19 Octombrie 2007.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.