Monitorul de Suceava

Expoziţia de fotografie„Maramureş Mon Amour”

Tiberiu COSOVAN

Sala „Aurel Băeşu” a Muzeului de Artă „Ion Irimescu” din Fălticeni prezintă, în intervalul 10-16 august, expoziţia de fotografie cu genericul „Maramureş Mon Amour”, realizată de Yves Beliard.

Expoziţia, prezentată de La Societe Francaise des Amis de Ion Irimescu şi etalată cu sprijinul Muzeului de Artă „Ion Irimescu”, a Fundaţiei Culturale „Ion Irimescu” şi a Primăriei municipiului Fălticeni, va fi vernisată sâmbătă, 10 august, la ora 16.00.

Evenimentul va cuprinde şi un moment muzical susţinut de prof. univ. Nicolae Maxim şi Voichiţa Serba.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 07 August 2013.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.