La Galeria de Artă „Ion Irimescu” din municipiul Suceava se deschide joi, 26 ianuarie, la ora 17:00, expoziţia de pictură şi grafică intitulată „Sublim şi Frumos”, a artistului plastic sucevean Cătălin Alexandru Chifan.
Expoziţia, care etalează un număr de 21 de lucrări de mici dimensiuni (tempera şi pastel), va fi prezentată de profesoara şi artista plastică Oana Chinchişan.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 23 Ianuarie 2012.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.