Monitorul de Suceava

Expoziția Mineralia, Salonul de toamnă, în perioada 1-3 noiembrie, la Muzeul de Ştiinţele Naturii

 

Expoziția Mineralia, Salonul de toamnă, va putea fi vizitată în perioada 1-3 noiembrie, la parterul Muzeului de Ştiinţele Naturii din municipiul Suceava.

„Vă invităm la ediţia de toamnă a celei mai mari expoziţii de cristale, pietre preţioase şi semipreţioase. Vă prezentăm mineralele brute în stare naturală, cristale perfecte cu cele mai diverse forme, agate, geode, eşantioane de colecţie. Obiecte decorative sculptate în calcar, agat, calcedonie, jasp, aragonit, malachit sau jad. Bijuterii create exclusiv din pietre fine, pietre de podoabă sau pietre preţioase: turcoaz, granat, acvamarin, turmalină, fluorină, tanzanit, smarald, safir sau rubin. Vor fi completate de coliere din chihlimbar, perle naturale şi coral. O expoziţie autentică, în care veţi descoperii frumuseţea şi strălucirea cristalelor”, au transmis organizatorii.

 




Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 11 Octombrie 2019.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.