Fostul ministru PNL al Sănătăţii Eugen Nicolăescu a anunţat vineri că programul
El a adăugat că liberalii îşi mai propun reluarea programul de construcţie a celor opt spitale regionale iniţiat în perioada guvernării PNL, precum şi finalizarea investiţiilor în spitalele aflate în construcţie încă din anii ’90. “Cele opt spitale regionale pe care noi ne-am propus să le facem nu au mai fost continuate de actuala guvernare. Dar am văzut că la cel puţin cinci dintre cele opt spitale, studiile de fezabilitate şi indicatorii tehnico-economici sunt utilizaţi pentru parteneriate publice private. Cel puţin aşa a anunţat Guvernul şi sper să le facă. Dacă nu, oricum le vom relua noi atunci când vom veni la guvernare”, a mai spus Eugen Nicolăescu.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 01 Iulie 2011.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.