Monitorul de Suceava

Elena Udrea şi-a depus candidatura la BEC

Mediafax.ro

Preşedintele PMP, Elena Udrea, şi-a depus, luni, la BEC, candidatura la alegerile prezidenţiale, arătând că a strâns peste 400 de mii de semnături şi că pentru ea au semnat inclusiv preşedintele Traian Băsescu şi fostul premier Emil Boc, informează Mediafax.Elena Udrea a venit la BEC împreună cu şeful său de campanie, Eugen Tomac, şi preşedintele PNŢCD, Aurelian Pavelescu, precum şi o serie de simpatizanţi ai PMP îmbrăcaţi cu tricouri pe care era imprimat portretul Elenei Udrea."Am pe lista de susţinători pe preşedintele României, Traian Băsescu, şi cred că toate proiectele începute de preşedinte în ultimii 10 ani, toată lupta dusă de Traian Băsescu pentru a învinge un sistem, un sistem ocrotit de Ion Iliescu, un sistem care l-a învins pe Constantinescu, dar un sistem care a fost învins de Traian Băsescu, toată această luptă pentru statul de drept începută de Traian Băsescu trebuie continuată şi mă angajez să duc mai departe această luptă. Am şi semnătura domnului Emil Boc cu care am făcut echipă în ultimii ani atât la guvernare cât şi o echipă politică", a precizat Elena Udrea.


Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 22 Septembrie 2014.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.