Doi români răniţi grav şi 11 răniţi uşor, după ce un autocar s-a răsturnat în Ungaria
Mediafax.ro
Un autocar la bordul căruia se aflau 32 de persoane a alunecat într-un şanţ din apropierea localităţii ungare Mako, 2 cetăţeni români fiind răniţi grav, iar 11 - uşor, a precizat MAE, la solicitarea MEDIAFAX, precizând că în prezent autorităţile ungare fac manevre de descarcerare.Cele 13 persoane rănite în urma accidentului rutier din Ungaria, între care două sunt în stare gravă, au fost transportate la spital, iar alţi 19 pasageri au fost duşi la sediul Poliţiei din Mako, unde au primit mâncare şi băutură, potrivit MTI.Conform purtătorului de cuvânt al Poliţiei din Csongrád, Szenti Szabolcs, cele 13 persoane rănite după ce autocarul în care se aflau s-a răsturnat în localitatea Mako din Ungaria au fost transportate cu ambulanţele la spital.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 22 Septembrie 2014.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.