Recunoaştere
Doi artişti plastici suceveni, Lucia Puşcaşu şi Angela Pitariu Bolnavu, profesori la Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu”, care au participat alături de colegii lor Puşa Pîslaru, Camelia Rusu Sadovei, Iulian Asimionesei şi Niculai Moroşan la cea de-a X-a ediţie a Salonului Profesorilor de Arte Vizuale de la Iaşi, au primit Diplome de Excelenţă din partea organizatorilor.
Salonul, organizat de Uniunea Artiştilor Plastici din România - Filiala Iaşi, Societatea Profesorilor de Arte Vizuale Iaşi şi Inspectoratul Şcolar al Judeţului Iaşi, etalează în expoziţia de la Galeria „Dana” peste 150 de lucrări plastice realizate de artişti plastici profesionişti din România, Ucraina şi Republica Moldova.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 02 Februarie 2011.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.