Monitorul de Suceava Violenţă

Cercetat de poliţie, după ce a băgat un bărbat în spital, de la o palmă

Sergiu RUSU

Un tânăr în vârstă de 24 de ani, Mihai H., din comuna Moldova Suliţa, este cercetat de poliţie, după ce i-a tras o palmă unui bărbat cu care avusese un conflict spontan, iar acesta din urmă s-a lovit, în cădere, la cap, fiind transportat de urgenţă la spital.

Miercuri după-amiază, Spitalul municipal Câmpulung Moldovenesc a sesizat poliţia din localitate despre faptul că a fost adus la ei un pacient, Gheorghe B., în vârstă de 58 de ani, din comuna Breaza, victima unui agresiuni. Bărbatul prezenta un traumatism cranio-cerebral şi otoragie urechea stângă, fiind transferat la Spitalul de Urgenţă „Sf. Ioan cel Nou” Suceava.

În urma cercetărilor efectuate de poliţişti, s-a stabilit că victima a fost lovită cu palma de Mihai H., în faţa unui bar din Breaza, iar în cădere s-a lovit cu capul de una din trepte.

„În funcţie de rezultatul cercetărilor şi al examinării medico-legale se va dispune procedural”, se precizează într-un comunicat al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 23 Aprilie 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.