Monitorul de Suceava

Bătaie între ciobani, încheiată la spital

 

Un cioban în vârstă de 59 de ani a ajuns la „Urgenţele” Spitalului Judeţean Suceava cu fractură de piramidă nazală, după ce a fost bătut de un alt oier, după o discuţie contradictorie privind suprafaţa de păşunat.

Agresiunea, informează Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava, s-a petrecut joi după-amiază, în jurul orei 15:00, pe islazul Muncel din vecinătatea localităţii Boura.

Agresorul, Constantin C., în vârstă de 33 de ani, este cioban la o stână învecinată.

Iniţial, victima a fost transportată la spital, la Fălticeni, iar de aici a fost transferat la Suceava.

„În cauză a fost întocmit dosar penal, cercetările urmând a fi continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de loviri sau alte violenţe, încadrarea juridică definitivă a faptei urmând a fi efectuată în funcţie de concluziile medicului legist şi a numărului de zile de îngrijiri medicale necesare victimei pentru vindecare”, se precizează în comunicatul poliţiei. 



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 01 Iulie 2011.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.