Monitorul de Suceava

Bărbat bolnav psihic, căutat de poliţie după ce a dispărut

 

Poliţia caută un bărbat în vârstă de 50 de ani, bolnav psihic, care a dispărut duminică. Dispărutul, Aurel Roman, de 50 de ani, domiciliat în comuna Baia, a fost văzut ultima dată duminică, la ora 12.00, intenţionând să se întoarcă acasă din Fălticeni.Semnalmente: înălțimea = 1,70 m, greutate = 90 kg, păr castaniu, tuns scurt, fața ovală, nebărbierit, ochi căprui, este bolnav psihic - diagnosticul de oligofrenie gr. II.La plecarea din Fălticeni era îmbrăcat cu o jachetă de culoare maro, fes de culoare neagră, pantaloni de trening de culoare albastră.„În cazul în care deţineţi date cu privire la persoana în cauză, vă rugăm să apelaţi Poliţia prin 112”, se precizează în comunicatul IPJ Suceava.


Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 11 Ianuarie 2016.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.