Bani pentru modernizarea zonei centrale a Sucevei, de la Guvern
Cosmin ROMEGA
Lucrările de modernizare a zonei centrale a municipiului Suceava vor continua, chiar de anul acesta, cu zona din jurul Palatului Administrativ.Primarul Sucevei, Ion Lungu, a anunţat că în cursul zilei de marţi a semnat la Ministerul Dezvoltării Naţionale primul contract din Programul Naţional de Dezvoltare Locală, pentru suma de 3 milioane de lei, plus TVA.„Sper să putem consuma aceşti bani în timpul rămas din acest an. Vom putea face lucrările de pe strada Ştefan cel Mare, strada Libertăţii şi Aleea Nucului, adică zona din faţa palatului Administrativ”, a spus Lungu, care, de miercuri, a şi demarat procedurile de licitaţie pentru execuţia lucrărilor care includ atât reabilitarea străzilor, cât şi a trotuarelor.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 15 Octombrie 2014.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.