În Suceava
Cosmin ROMEGA
Locuitorii municipiului Suceava, racordaţi la reţeaua de termoficare centralizată, vor mai beneficia de apă caldă doar 10 zile, începând de astăzi.
Conducerea societăţii de termoficare a anunţat că începând din data de 25 august, furnizarea apei calde menajere va fi întreruptă pentru o perioadă de două săptămâni, timp în care vor fi efectuate lucrările de reparaţii anuale la sursele de producere a energiei termice, dar şi la reţelele de distribuţie a agentului termic.
Centrala de producere a energiei termice va fi repornită în jurul datei de 7 septembrie, pentru ca de luni, 8 septembrie, apa caldă să revină la robinetele sucevenilor.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 15 August 2008.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.