Monitorul de Suceava

Al patrulea film din franciza "Ice Age" va fi lansat pe 13 iulie 2012

 

Studiourile 20th Century Fox au anunţat că cel de-al patrulea lungmetraj din franciza "Ice Age" va fi 3D şi va avea premiera pe 13 iulie 2012, informează variety.com.

Titlul provizoriu al acestui proiect cinematografic este "Ice Age: Continental Drift".

Reprezentanţii studiourilor Fox au confirmat că pelicula va fi produsă cu ajutorul tehnologiei 3D.

Primele trei filme din această franciză de succes - "Epoca de gheaţă" (2002), "Epoca de gheaţă 2: Dezgheţul" (2006) şi "Epoca de gheaţă 3: Apariţia dinozaurilor" (2009) - au obţinut împreună încasări de 1,92 miliarde de dolari pe plan mondial.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 07 Mai 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.