Monitorul de Suceava

Accident cu un mort şi trei răniţi, la ieşirea din Suceava spre Bistriţa-Năsăud

Florin PAIU

O persoană a decedat şi trei au fost rănite în urma unui accident rutier care a avut loc miercuri, în jurul orei 18.30, pe DN 17, la ieşirea din Poiana Stampei, la limita judeţului Suceava cu Bistriţa-Năsăud. Conform primelor informaţii, un microbuz înmatriculat în Franţa s-a răsturnat într-o curbă, în condiţii de carosabil acoperit de apă. Cele şapte persoane din maşină sunt din Ucraina. Persoana decedată este chiar şoferul microbuzului, care după accident rămăsese încarcerat în cabina autovehiculului. Dintre cei şase pasageri, trei sunt răniţi. Majoritatea pasagerilor au ieşit pe propriile picioare din microbuzul răsturnat.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 06 August 2014.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.