Monitorul de Suceava La cald

A lăsat fereastra deschisă şi hoţii l-au „răcorit” de bunuri de 3.000 de lei

Sergiu RUSU

Bunuri de aproape 3.000 de lei au fost furate dintr-o locuinţă din oraşul Dolhasca, după ce proprietarul a lăsat o fereastră deschisă.

Marţi seară, Traian Ş., în vârstă de 41 de ani, a sesizat poliţia, prin 112, despre faptul că persoane necunoscute au profitat de faptul că o fereastră de la locuinţa sa era deschisă şi au pătruns în interior, de unde au sustras mai multe bunuri (electronice, parfumuri şi bani).

„S-au dispus măsuri pentru identificarea autorilor şi recuperarea prejudiciului”, se arată într-un comunicat de presă al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 22 Iulie 2010.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.