Accident la înălţime
Sergiu RUSU
Un bărbat în vârstă de 46 de ani a ajuns la spitalul municipal Câmpulung Moldovenesc, după ce a căzut de pe acoperişul unui bloc din localitate.
Accidentul s-a produs miercuri după-amiază, în jurul orei 16:00, în timp ce Gheorghe Catargiu, din Vatra Dornei, încerca să cureţe coşul de evacuare a fumului. La un moment dat, însă, o placă de azbest a cedat sub greutatea acestuia, iar bărbatul a căzut de la patru metri înălţime, direct în podul blocului.
Pentru că nu se putea mişca, la faţa locului a fost trimisă o autospecială a Detaşamentului de pompieri din localitate, care să-i ajute pe ambulanţieri să ajungă la rănit.
Acesta a fost transportat la spitalul din localitate, unde a fost diagnosticat cu fracturi costale.Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 11 Ianuarie 2008.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.