Defecţiuni
Dan COMAN
Primarul din Fălticeni, Cătălin Coman, a anunţat că iluminatul public din acest municipiu a fost repus în funcţiune, după ce a fost afectat de furtună.
El a arătat că 40% din reţeaua de iluminat public a municipiului Fălticeni a fost afectată de ploile şi descărcările electrice din după-amiaza zilei de luni, 20 mai, primăria alocând fonduri pentru remedierea acestor probleme. „Furtuna a afectat contactorul principal de comandă a iluminatului public. Defecţiunea a generat întreruperea succesivă a mai multor posturi de transformare care controlează iluminatul public din municipiul Fălticeni”, a spus Cătălin Coman.
El a ţinut să-şi ceară scuze fălticenenilor pentru neplăcerile provocate de această avarie, subliniind că primăria a făcut eforturi pentru ca iluminatul public să fie repus în funcţiune în cel mai scurt timp.
Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 22 Mai 2013.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.