Monitorul de Suceava Eveniment

30.000 de oameni, aşteptaţi la „Hora Bucovinei”

Tudor IONESCU

Preşedintele Consiliului Judeţean Suceava, Gheorghe Flutur, a apreciat că aproximativ 30.000 de oameni vor participa la cea de-a doua ediţie a manifestării „Hora Bucovinei”. El a spus că la evenimentul programat pentru 24 mai, în centrul de agrement Bucşoaia, din comuna Frasin, îşi vor aduce contribuţia peste 50 de localităţi din judeţ. „Hora Bucovinei” este prilejuită de urcatul oilor pe munte, la păşunat.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 13 Mai 2009.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.