Monitorul de Suceava

26 de cupluri de aur, sărbătorite la Primăria Suceava, pe final de an

Cosmin ROMEGA

Zeci de suceveni care au împlinit 50 de ani de căsătorie în ultimul trimestru al anului 2018 au fost sărbătoriţi joi dimineaţă, la sediul Primăriei Suceava, aceştia fiind răsplătiţi pentru fidelitate cu premii băneşti, diplome de fidelitate şi buchete de flori.

Primarul Sucevei, Ion Lungu, le-a prezentat un scurt raport de activităţii primăriei pentru anul în curs, precum şi o serie de proiecte de viitor pentru oraşul lor, le-a transmis tradiţionalele urări de sfârşit de an şi apoi au închinat un pahar de şampanie împreună, sărbătoriţii făcând poze cu edilul pentru a le păstra ca amintire.

Anul acesta au fost sărbătorite de către Primăria Suceava 125 de cupluri de aur.



Articol salvat de pe www.monitorulsv.ro, ediţia din 19 Decembrie 2018.
Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.